Rada Starszych zboru to ludzie z pasją służący Bogu, obdarzeni zaufaniem członków kościoła, którzy wybrali ich, aby przewodzili zborowi. Poprzez różne dary i talenty zachęcają wszystkich do pogłębiania relacji z Panem Jezusem, który jest Głową Kościoła. Budując naszą wiarę, niosąc nadzieję i wskazując na miłość do Boga i bliźniego, uczą nas, jak codziennie doświadczać Bożego błogosławieństwa.
Skład Rady Starszych:
Piotr Wisełka – Pastor / przewodniczący Rady Starszych

Henryk Bigos – nawrócił się w 1984 w Bogoszowie-Gorcach, w tym samym roku trafił do naszego zboru. W 1995 roku wszedł do rady starszych. Rok później ożenił się. Razem z żoną Agatą posiadają dwóch synów i córkę. Henryk jest człowiekiem o dużym doświadczeniu na drodze za Panem. Jest zaangażowany w grupę pastoralną i usługuje poradami duszpasterskimi.
Jeśli potrzebujesz porady lub modlitwy, zgłoś się do niego.

 

Jarosław Kotyński – nawrócił się w 1990 roku. W latach 1992-95 pełnił w zborze funkcję lidera młodzieży. W 1993 roku zawarł związek małżeński i ma jednego syna. Przez kilka lat wraz z żoną pełnił funkcję gospodarza budynku zborowego. Zajmował się również oprawą medialną działań zboru. Obecnie jest odpowiedzialny za koordynację służby modlitwy, poradnictwa przedmałżeńskiego i duszpasterstwo.

 

Waldemar Malinowski – nawrócił się w 1993 roku. W latach 1996-99 kształcił się w Warszawskim Seminarium Teologicznym. Od 1996 uczestniczył w nabożeństwach zboru poznańskiego. W 1999 osiedlił się w Poznaniu. W latach 1999-2003 pełnił funkcję lidera młodzieży. W 2000 roku ożenił się z Kasią. Mają córkę Hanię i syna Mateusza. W ramach rady starszych Waldek odpowiada za koordynację służby katechetycznej. Jest również odpowiedzialny za młodzież.
Jeśli chciałbyś pogłębić wiedzę biblijną bądź nurtuje Cię problem natury teologicznej, Waldek chętnie z Tobą porozmawia. Jest również właściwą osobą, jeśli chciałbyś dołączyć do grupy młodzieżowej.

Zbigniew Żyto – nawrócił się 1986 roku. Rok później przyłączył się do zboru w Poznaniu. Rok 1999 był dla Zbyszka bardzo ważny, ponieważ wówczas zawarł związek małżeński oraz został duchownym Kościoła Zielonoświątkowego. Razem z żoną Anną i córką Martynką tworzą szczęśliwą rodzinę.
Zbyszek jest od wielu lat zaangażowany w służbę wśród więźniów. Wraz z Pastorem koordynuje działania misji więziennej w pobliskich aresztach i zakładach karnych.
Jeśli chcesz porozmawiać o problemach ludzi wykluczonych ze społeczeństwa, Zbyszek jest odpowiednią osobą.
Zakres obowiązków i kompetencji Rady Starszych szczegółowo reguluje art. 21 Prawa wewnętrznego Kościoła Zielonoświątkowego.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter